Rakstos

Drukāt

FOTO: Carnikavieši godam nosvin Nēģu svētkus

.

Svetki4322. augustā nosvinējām Nēģu svētkus, kas pulcēja ne tikai tūkstošiem novadnieku, bet arī viesus no Latvijas un ārvalstīm.
 
Šogad svētku uzmanības centrā bija Carnikavas nēģi – pirmais Latvijas pārtikas produkts, kas kopš 2015. gada februāra ir iekļauts Eiropas Savienības Aizsargātu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu reģistrā.
 
Jau kopš paša rīta parkā Carnikavas novada pašvaldības darbinieki lika uz uguns 400 litru katlu, lai vārītu tradicionālo nēģu zupu, ko svētku viesi varēja nobaudīt par ziedojumiem Siguļu dievnama atjaunošanai. Svētku laikā baznīcai kopumā saziedoti EUR 1705,73. Paldies visiem ziedotājiem!
 
Rīta cēlienā turpat Carnikavas parkā slavenais šefpavārs Mārtiņš Rītiņš vadīja kulinārijas meistarklasi un svētkos dāvināja Carnikavai savu nēģu pagatavošanas recepti, bet spraigajās nēģu ātrēšanas sacensībās uzvarēja svētku viesis no Preiļiem.
 
Nēģu svētku "ēdienkarti" atklāja pikniks Gaujmalā – ar īpašu programmu bērniem, izbraucieniem laivās uz jūru, laivu parādi un Nēģu karaļa sagaidīšanu. Carnikavas deju kopas "Dālderītis" un "Abi divi" vokāli instrumentālās grupas "Piloti" pavadījumā klātesošos priecēja ar koncertuzvedumu "Nāc pie puikām".
 
Savukārt turpat līdzās uz dambja savā gadskārtējā saietā bija sapulcējušies JAWA un ČZ motociklu īpašnieki, kas Gaujmalas pikniku noslēdza ar parādes braucienu.
 
Ar Nēģu karali priekšgalā novadnieki un svētku viesi no Gaujmalas devās svētku gājienā uz Carnikavas parku, kur estrādē pie lielās skatuves norisinājās svētku atklāšanas ceremonija, kurā Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica pasniedza Pateicības rakstu zemkopības ministram Jānim Dūklavam, nēģu zvejniekiem, cepējiem un visiem tiem, kuri devuši savu ieguldījumu, lai Carnikavas nēģi saņemtu Eiropas kvalitātes zīmi – „Aizsargāta ģeogrāfiskas izcelsmes norāde".
 
Vēlāk uz sadziedāšanos un sadancošanos aicināja Carnikavas sieviešu koris "Undīne", deju kopa "Tacis" un Rīgas tautas deju ansamblis "Rotaļa".
 
Izcilas „muzikālās delikateses" varēja baudīt visa vakara garumā līdz pat pusnaktij: koncertos uz lielās skatuves uzstājās Olga Rajecka, muzikālā apvienība "Vintāža" kopā ar solistēm Gintu Krievkalnu un Rūtu Dūdumu izdziedāja 60. – 70. gadu latviešu estrādes „zelta fonda" dziesmas, bet koncertā "3 Raimondi" muzicēja Raimonds Macats, Raimands Ozols un maestro Raimonds Pauls kopā ar dziedātāju Daumatu Kalniņu. Turpinājumā muzicēja grupa "The Sound Poets", bet spožo koncertu virkni noslēdza Aminata ar koncertprogrammu "Inner Voice".
 
Visas dienas garumā noritēja amatnieku tirdziņš Carnikavas centrā. Norisinājās arī Nēģu svētku kausa izcīņa strītbolā, pludmale volejbolā, kā arī zolītes turnīrs. Svētku oficiālās daļas noslēgumā – uguņošana, bet zaļumballe kopā ar grupu "Vintāža" un DJ Kozy turpinājās līdz rīta gaismai.
 
Sirsnīgs paldies visiem Carnikavas novada pašvaldības darbiniekiem par svētku organizēšanu, kā arī atbalstītājiem: SIA "Leste", SIA "Grif 93", Rīgas starprajonu zvejnieku kooperatīvajai biedrībai, SIA "Zibs", SIA "Krupis", IU "Gundegas IP", SIA "Gaujas krasti"!
 
Uz tikšanos XV Carnikavas Nēģu svētkos nākamā gada augustā!
 
FOTOGALERIJA:
VIDEO